• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/ongassamanijer/
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam9
Toplam Ziyaret52010
Hava Durumu
Saat
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar9.27929.3164
Euro10.803310.8465
Üyelik Girişi

Anasayfa

Okulumuz Mevlana Koleji'nde "ÇANAKKALE ZAFERİ'NİN 100. ŞEREF YILI" münasebetiyle hazırlamış olduğumuz programımıza katılarak bizleri onore ettikleri için başta Nijer Türkiye Büyükelçisi Sayın Hüseyin ÖZDEMİR olmak üzere, TİKA Koordinatörü Sayın Metehan ÖZER ve Türk Hava Yolları Niamey Bürosu müdürü Sayın İbrahim Hakkı GÜNTAY beylere şükranlarımızı iletiyoruz.
Dostluk Köprüsü Dünyanın en fakir ülkesi olan Nijer'de aktif olarak yürüttüğümüz insani yardım ve sosyal faaliyetlerimiz aralıksız devam etmektedir. Kimi zaman yardımla, kimi zaman bir tebessümle, kimi zamanda hoş sohbetlerle kalplerini feth ettiğimiz Nijer halkı ile bir dostluk bir gönül köprüleri kurduk
Nijer'in Niameye 1200 km uzaklıkta bulunan Agadez bölgesi, büyük çoğunluğu Tuareg'lerden oluşan bu bölge zamanının Osmanlı Padişahı Yıldırım Beyazıd Han 'ın oğlu olan Yunus'u bu bölgeye sultan olarak tayin etmiştir. O günden bu güne hala Osmanlı'nın izlerini taşımaktadır. Şuanki Agadez Sultanıda kendilerinin Osmanlı torunları olduğunu dile getiriyorlar. Nijer'in önemli bölgesinde Türk Fahri Konsoluğu açılmıştır. Türk Fahri Konsolosu Ticaret Odası Başkanı Sayın Sidi Mousa büyük bir çoşku ile açılışı gerçekleştirmiştir. Sayın Türk Elçimiz Hasan ULUSOY, Tika Koordinatörü Metehan ÖZER ve Ong Assama Sayın Mücahit GEDİKLİ beyi'in katılımlarıyla gerçekleşmiştir.
GENÇ DERGİSİ ve İGEDER yapmış olduğu proje kapsamında Nijer'e gelerek Vakfımızı ziyaret ettiler. Vakfımızı yakından inceleme şansı bulan gönüllüler, canlı keçi dağıtımı, ramazan iftar yemek dağıtım programı ve 1000 ailelik iftar gıda dağıtım projelerine katıldılar. Ayrıca Mevlana Kolejimizi ve diğer yapmış olduğumuz çalışmaları yakından incelediler. Kendilerine bizleri ziyaret ettikleri için teşekkür ederiz.
Ong Assama vakfına bağlı Mevlânâ Koleji öğrencilerimiz ile birlikte, 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı münasebetiyle, Niamey Büyükelçisi sayın Hasan ULUSOY beyi elçilikte ziyaret edip okulumuzca hazırladığımız tabloyu takdim ettik. Öğrencilerimiz; Manisa'nın Soma ilçesindeki maden kazasında vefat eden yurttaşlarımız için de taziyelerini ilettikten sonra oradan ayrıldık. ----------------------------------------------------------------------------------------- Notre école C.S.P MEVLÂNÂ a visité l'Ambassadeur de Turquie au NİGER M. Hasan ULUSOY a l'occasion de la fête des Jeunes. Les élèves ont profité de cette visite pour lui presenter leurs condoléances de la mort des travailleurs des accidents miniers au Manisa Soma... — Niamey Koira Kano'da.
L’an deux mille quatorze, le complexe scolaire privé Mevlana a participé pour la première fois au Rallye Mathématique Champagne Ardenne Niger édition 2014, qui s’ est tenu le mercredi 21 mai 2014 à 17 heurs au collège Mariama, qui a vu la participation de vingt ( 20) établissements de Niamey à la suite du quel notre établissement a eu des résultats très encourageants : La classe de sixième a remporté le 2ème prix La classe de 5ème a remporté le 3ème prix Ces résultats ont été fort appréciés par les organisateurs dudit concours car selon eux une école dans sa deuxième année de création a battu un tel record. Je remercie nos élèves qui sous la guide de M. Djibrille Issia et Je souhaite à continuer augmenter leurs réussites.
 2