• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/ongassamanijer/
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam6
Toplam Ziyaret52692
Hava Durumu
Saat
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar13.614613.6691
Euro15.364615.4262
Üyelik Girişi
Nijer’de yayılan menenjit virüsü - Méningite propagation du virus au Niger


Nijer’de yayılan menenjit virüsü

Üzülerek bildiriyoruz ki!

Nijer resmi kaynaklara göre 100 e yakın insanın bu hastalıktan dolayı hayatını kaybettiğini ve çok sayıda insanın menenjite yakalandığına dile getiriyorlar. Resmi olmayan kaynaklara göre ise Nijer'in çoğu bölgesinde bu sayının çok çok üstünde olduğunu, bir rivayete göre de bir köyün tamamen bu hastalıktan dolayı hayatını kaybettiği söyleniyor. Aşıların yetersizliği nedeniyle çoğu insan aşı olamıyor. Nijer'in bu mevsiminde genelde toz fırtınası ile yayılan bu hastalık, bölgenin kirliliği, suyun yetersiz olması, barınakların olmayışı, hastanelerin yetersiz olması bu hastalığı tetikliyor.

ONG ASSAMA
Nijer halkına geçmiş olsun dileklerimizle, her şartlarda yanlarındayız. Rabbim hastalara şifalar. Vefat edenlere Rahmet ve ailelerine başsağlığı diliyoruz.

ANADOLU AJANSIN HABERİNE GÖRE 

Nijer'de eğitime ara verildi

Nijer’de yayılan menenjit virüsü yüzünden eğitim öğretime ara verildi. 

Yerel basın, Nijer Başbakanı Brigi Rafini’nin menenjit virüsü nedeniyle derslere ara verme kararı aldığını aktardı.

Rafini açıklamasında kararın, virüse karşı mücadele kapsamında 2 ila 15 yaş arasındaki çocuklara yönelik Cuma günü aşı kampanyası başlatılacağı için alındığını ifade ederek, derslerin Pazartesi gün tekrar başlayacağını belirtti.

Nijer Sağlık Bakanı Mano Aghali, ülkede 908’e yakın menenjit vakasına rastlandığını, şuana kadar 85 kişinin hastalıktan öldüğünü açıkladı.

En çok vakanın Niamey ve Dosso bölgelerinde rastlandığını söyleyen Aghali, virüsten en çok çocukları etkilediğine dikkat çekerek, menenjite yakalananların yüzde 70’inin 2 ila 15 yaş grubu arasındaki çocukların yakalandığını belirtti.

Aghali, durumu kontrol altına aldıklarını ve hastaların ücretsiz bir şekilde tedavi altına alındıklarını da söyledi.

Nijer’de her yıl mart ve nisan aylarında menenjit virüsüne rastlanıyor.
http://www.aa.com.tr/tr/dunya/498494--nijerde-menenjit-virusu-nedeniyle-egitime-ara-verildi
-
----------------------------------------------------------------------------------------------

Méningite propagation du virus au Niger

Nous regrettons de vous informer que!

Selon des sources officielles, le Niger Près de 100 personnes ont perdu la vie en raison de cette maladie et expriment que beaucoup de gens pris méningite. Selon des sources officieuses, ce nombre est très bien en haut dans la plupart des régions du Niger, selon une rumeur, dit-on morts à cause de la maladie d'un village complètement. La plupart des gens ne peuvent pas venir en raison du manque de vaccin vaccins. Niger est généralement propager la maladie par les tempêtes de poussière cette saison, la pollution de la région, le manque d'eau, manque d'abris, le manque d'hôpitaux de déclenchement de ces maladies.

ONG Asseme
Nous espérons obtenir passé les Nigériens, nous yanlarınd dans toutes les conditions. Seigneur la guérison pour les patients. Nous adressons nos condoléances à la merci de ceux qui sont morts et leurs familles.

Selon l'Agence Anadolu

La formation a été suspendu au Niger

Parce que le virus de la méningite diffusion de l'éducation au Niger a été suspendu.

Les médias locaux ont déclaré que le Premier ministre du Niger Brig affinée en temps voulu à la décision des pauses de virus de la méningite.

Rafi a expliqué la décision, déclarant que pour être prise vendredi a lancé des campagnes de vaccination pour les enfants de 2 à 15 ans le cadre de la lutte contre le virus, les leçons reprendront le lundi, at-il dit.

Ministre de la Santé Niger Mano Aghali, près de 908 cas de méningite dans le pays est observé, il a annoncé que 85 personnes sont mortes de la maladie jusqu'à maintenant.

Il a dit que la plupart des cas identifiés à Niamey et Dosso Aghali, notant que la plupart des enfants touchés par le virus, 70 pour cent des personnes arrêtées dans la méningite chez les enfants âgés de 2 à 15 ont été capturés, at-il dit.

Aghali, ils prennent le contrôle de la situation et a dit qu'ils sont en quelque sorte libre des patients traités.

Niger virus de la méningite se retrouvent chaque année en Mars et Avril.
http://www.aa.com.tr/tr/dunya/498494--nijerde-menenjit-virusu-nedeniyle-egitime-ara-verildi

  
2474 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın